reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Başkan Işık’tan sosyal konut müjdesi |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 10 Ağustos 2018 - 11:24:41
Başkan Işık’tan sosyal konut müjdesi

reklam

reklam
Başkan Işık’tan sosyal konut müjdesi

Biga’da ihtiyaç sahiplerinin beklediği müjdeli haberi Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Ağutos ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda gündem maddelerinin görüşülmesi sırasında açıkladı.

Hamdibey Mahallesi’nde Tarihi Namazgah altında yer alan eski belediye lojmanlarının yerine sosyal konutlar inşa edilecek. 1600 metrekare alana ihtiyaç sahiplerinin kullanımı için 1+1 ve 2+1 olmak üzere 100’den fazla konut inşa edilmesi planlanıyor. 9 Ağustos Perşembe günü Biga Belediyesi’nde talepler toplanmaya başladı. Karar AKP’li meclis üyelerinin red oyuna karşılık CHP’li üyelerin olumlu oyuyla alındı.

REVİZYON İMAR PLANI KOMİSYONDA
Biga Belediyesi’nin hazırlattığı 1/5000 ölçekli Biga ilave Revizyon Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Biga Revizyon Uygulama İmar Planları İmar Komisyonu’na sevk edildi.

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık “4 yıldan beri kurumlardan yanıtları bekledik. Toprak Koruma Kurulu Aralık ayından bu yana toplanamadı. Zaten esas çalışma son 3-4 ayda yapıldı. Ondan önce ilgili kurumların görüş yazılarını bekledik. Kurumlar birtakım mevzuatlara göre yönetiliyor. Biz sonuna kadar şeffaf bir belediyeyiz. Hazırlanan plan duvarda asılı. Kanunlar da böyle yapılıyor. Burası da Biga’nın meclisi. Mevzuat gereği plan hazırlandı. Bundan sonra bir sonraki toplantıya kadar komisyonda kalacak. Şehir Plancımız da burada. İmar planı ile ilgili bilgi almak isteyenler İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler” açıklamasını yaptı.

SPORA MADDİ DESTEK
Biga’daki spor kulüplerinden Bigaspor’a 45 bin lira, Adaspor’a 35 bin lira, Çiçeklidedespor’a 25 bin lira ve Kavaklıkspor’a 15 bin lira olmak üzere toplam 120 bin lira nakdi yardım yapılmasına karar verildi. Oy birliği ile kabul edildi.

PARKA İSİM VERİLDİ
Şirintepe Mahallesi’nde Kaymakam Mahmut Kaya Caddesi ile Barış Manço Caddesi arasında kalan çocuk oyun alanına Onsekiz Eylül Parkı ismi verilmesine karar verildi. Oy birliği ile karar verildi.

HAVA İZLEME İSTASYONU KURULACAK
Sakarya Mahallesi’nde Barış Caddesi ile 208 Sokak’ın kesişim noktasında Biga Belediyesi’ne ait 30 metrekarelik alan Hava İzleme İstasyonu kurulması amacıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne 20 yıllığına bedelsiz olarak tahsis edildi.

YOLCU TAŞIMA ÜCRETLERİ YENİDEN BELİRLENDİ
Biga Belediyesi Denetimli Özel Halk Minibüsleri şehir içi sivil taşıma ücretinin 2 lira, öğrenci taşıma ücretinin 1.5 lira olarak belirlendi.

Biga Belediyesi Denetimli Ağaköy Seyahat Motorlu Taşıma Kooperatifi minibüsleri ile Biga-Ağaköy arası sivil taşıma ücreti 3 lira, öğrenci taşıma ücreti ise 2.5 lira olarak belirlendi. Değişiklikler 1 Eylül 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz