reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Başkan Işık’tan krizden kurtuluş önerisi |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 9 Kasım 2018 - 19:26:41
Başkan Işık’tan krizden kurtuluş önerisi

reklam

reklam
Başkan Işık’tan krizden kurtuluş önerisi

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80’inci yılında yaptığı açıklamasında ekonomik krizden kurtuluşun reçetesini de hatırlattı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu fabrikaları sıralayan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, “Bugün yaşadığımız ekonomik krizin nedenleri, işte bu listede gizlidir. Tüm kriz zamanlarında olduğu gibi, yine Atatürk ilke ve devrimleri bizi aydınlık yarınlara ulaştıracaktır. Bu yüzden Atatürk’e saldırmak yerine ‘Mustafa Kemal Atatürk Hepimizin’ diyebilmeliyiz” ifadeleriyle ekonomik krizden kurtuluşun yöntemini ifade etti.

Başkan Işık’ın mesajının tam metni şöyle:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın önderi, örnek devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80’inci yılında saygı, rahmet, özlem ve minnetle anıyorum.

Ulu Önder Atatürk, büyük dehasıyla Cumhuriyeti ilan etmiş ve “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyerek yönümüzü çizmiştir. Demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemini bilen Atatürk, ülkemiz için en büyük mücadelenin önderi olmuştur. Atatürk ilke ve devrimleri sadece ülkemize değil, tüm mazlum milletlere hala ışık tutmaktadır.

Gülen gözleriyle, devrimleriyle Türk Milletini yeniden ayağa kaldırmış bir liderdir, Atatürk. Bu kalkınmayı kurduğu fabrikalarla gerçekleştirmiş bir liderdir, Atatürk.

Atatürk’ün kurduğu fabrikalar:
1924 Ankara Fişek Fabrikası, Gölcük Tersanesi
1925 Şakir Zümre Fabrikası, Eskişehir Hava Tamirhanesi
1926 Alpullu Şeker Fabrikası, Uşak Şeker Fabrikası, Kırıkkale Mühimmat Fabrikası,
1927 Bünyan Dokuma Fabrikası, Eskişehir Kiremit Fabrikası
1928 Kırıkkale Elektrik Santrali ve Çelik Fabrikası, Ankara Çimento Fabrikası
1929 Ankara Havagazı Fabrikası, İstanbul Otomobil Montaj Fabrikası
1930 Kayaş Kapsül Fabrikası, Nuri Killigil Tabanca-Havan ve Mühimmat Fabrikası
1931 Kırıkkale Elektirik Santrali ve Çelik Fabrikası (genişletildi)
1934 Eskişehir Şeker Fabrikası, Turhal Şeker Fabrikaları, Konya Ereğli Bez Fabrikası, Bakırköy Bez Fabrikası, Bursa Süt Fabrikası, İzmit Paşabahçe Şişe-Cam Fabrikası (temel atma) Zonguldak Kömür Yıkama Fabrikası, Keçiborlu Kükürt Fabrikası, Isparta Gülyağı Fabrikası, Ankara-Konya-Eskişehirve Sivas Budağ Siloları, Kayseri Bez Fabrikası (temel atma), İzmit Kağıt ve Karton Fabrikası (temel atma)
1935 Paşabahçe Şişe-Cam Fabrikası (tamamlandı), Nazilli Basma Fabrikası (temel atma), Bursa Merinos Fabrikası (temel atma), Gemlik Suni Fabrikası (temel atma), Keçiborlu Kükürt Fabrikası, Zonguldak Taş Kömür Fabrikası
1936 Ankara Çubuk Barajı, Barut, Tüfek ve Top Fabrikası, Nuri Demirağ Uçak Fabrikası, Malatya Sigara Fabrikası, Bitlis Sigara Fabrikası
1937 Malatya Bez Fabrikası (temel atma), Karabük Demir-Çelik Fabrikası (temel atma)
1938 Divriği Demir Ocakları, İzmir Klor Fabrikası, Sivas Çimento Fabrikası (temel atma).

Bugün yaşadığımız ekonomik krizin nedenleri, işte bu listede gizlidir. Tüm kriz zamanlarında olduğu gibi, yine Atatürk ilke ve devrimleri bizi aydınlık yarınlara ulaştıracaktır. Bu yüzden Atatürk’e saldırmak yerine ‘Mustafa Kemal Atatürk Hepimizin’ diyebilmeliyiz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.”

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz