reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Başkan Işık, ‘yetiştirilsin’ talimatı verdi |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 21 Temmuz 2018 - 13:07:37
Başkan Işık, ‘yetiştirilsin’ talimatı verdi

reklam

reklam
Başkan Işık, ‘yetiştirilsin’ talimatı verdi

Biga Kapalı Pazaryeri’nde hazırlıklar yoğun bir şekilde devam ediyor. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık da hazırlıkları yerinde takip ediyor. Öte yandan Başkan Işık’ın Kapalı Pazaryeri’nin Kurban Bayramı arifesine hazırlanması talimatı verdiği ifade edildi.

Pazarcıları bayram öncesi sokaklardan daha modern ve daha sağlam olarak inşa edilen yeni Biga Belediyesi Kapalı Pazaryeri’ne taşımak istediği ifade edilen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, sık sık çalışmaları denetliyor ve çalışmaların seyri ile ilgili yetkili personellerden bilgi alıyor.

HAZIRLIKLAR TAM GAZ

Hazırlıkların son aşamasında Kapalı Pazaryeri’nin zemin betonu atıldı. Temizlik çalışmaları başladı. İftaiye Müdürlüğü de temizlik çalışmalarına destek verdi. Çatılar temizlendi. Direkler boyandı. Ne zaman başlayacağı merak edilen elektrik sistemi döşemesi de başladı. Mazgalların döşemesi devam ediyor. Direklere numaralar yerleştirilirken, balıkçıların yer alacağı peronlar düzenleniyor. Kafeterya, mescid, tuvaletler ve idari binadan oluşan bölüm de tamamlandı. Eski dış duvarların yıkımı başladı. Son olarak peronların çizilmesi işlemleri de 19 Temmuz Perşembe günü başladı ve 2 hafta sürmesi bekleniyor.

“BİGAMIZ İÇİN EN İYİSİNİ ORTAYA KOYUYORUZ”

Çalışmalar sırasında Kapalı Pazaryeri’ni ziyaret eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Pazarcılarımız elimizde olmayan nedenlerle bir süredir ciddi sıkıntılar yaşadılar. Aynı zamanda mahalle sakinlerimiz de özellikle Çarşamba günleri zor anlar yaşadılar. Ben de aynı mahallede oturan bir Bigalı olarak bu sıkıntıların yakından tanığıyım. Elimizde olmayan nedenlerle yaşandı tüm bunlar. Aklı başında herkes bu konuda hemfikir. Artık tüm bunların sonuna geldik. Daha modern, daha sağlam, daha kullanışlı bir kapalı pazaryerini Bigamıza kazandırıyoruz. Son çalışmalara başladık. Çalışma arkadaşlarım kapalı pazaryerinin en hızlı bir şekilde yetiştirilmesi için çalışıyorlar. Tüm bu süre boyunca bizlere anlayış gösteren tüm Bigalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bigamız için en iyisini ortaya koymak amacıyla çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

“TÜM HAK EDİŞLER ÖDENDİ”

Süreçle ilgili açıklama da yapan Başkan Işık; “Belediyenin ödeme yapmadığı, mescid yıkıp mescidsiz bir tesis inşa ettiği gibi saçma sapan dedikodular ortaya atıldı. Bu dedikoduların kaynağını biliyoruz. Bigalı hemşehrilerim duyarlı davrandılar ve kara propagandaya prim vermediler. Bizlere gösterilen ilgi ve güven için tüm Bigalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Şu iyi bilinsin ki, kapalı pazaryerinin hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için tüm hak edişleri ödedik. Ayrıca mescidi, kafeteryası, engelli tuvaletleri, yeni balıkçı peronları ile çok daha modern ve daha sağlam bir kapalı pazaryerini Bigamıza kazandırıyoruz” dedi.

“BİGA’NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK”

Başkan Işık son olarak gelecek programlarıyla ilgili de şu ifadeleri kullandı:

“Bigamız için 4.5 yılda ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Önemli projelere imza attık. Parklarımızı, yeşil alanlarımızı düzenledik. Sosyal belediyeciliğin her örneğini ilçemizde başarıyla ortaya koyduk. Örnek gösterildik. Bigamızın çehresini değiştirme sözümüzü fazlasıyla gerçekleştirdik. Kocabaş Çayı çevre düzenlememiz devam ediyor. Katlı Otoparkımız tamamlanmak üzere. Hal binamız kullanımda. Şehir Parkımız Bigamıza nefes aldırdı. Tüm parklarımızı yeniledik. Atatürk Kültür Merkezi ile ilçemizin kültür ve sanat vizyonunu hazırladık. Tüm çalışmalarımızı sosyal yaşamı hareketlendirme, geleceğe modern bir Biga bırakma hedefimizin bir parçası olarak planladık. 4 yılda ilçemizde gözle görülür, elle tutulur yatırımlara 125 milyon lira harcadık. Kimse merak etmesin. Bundan sonraki yol haritamızı da hazırladık. Geleceğin Bigasını hep birlikte ortaya koyacağız.”

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz