reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | BAŞKAN ISIK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN DEDİ |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 25 Ekim 2018 - 18:29:22
BAŞKAN ISIK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN DEDİ

reklam

reklam
BAŞKAN ISIK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN DEDİ

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Işık mesajında; “Cumhuriyet, ülkemizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin sonucudur. Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifadesiyle en büyük bayramdır bugün. Nitekim ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk de Türk gençliğine birinci vazife olarak ‘Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etme’ görevini vermiştir. Bu görev ülkemizin geleceği açısından çok önemlidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Işık, Cumhuriyet’i bir kader birliği olarak nitelendirdiği mesajında özetle şu ifadelere yer verdi:

“CUMHURİYET KADER BİRLİĞİDİR”
“Türk Ulusu, bağımsızlığına kasteden emperyalist devletlere karşı en büyük mücadeleyi vererek Kurtuluş Savaşı’nı kazanmıştır. Kurtuluş Savaşı sonrası başlayan yenilenme sürecinde Cumhuriyet’in ilanıyla çağ dışı kalmış tüm kurumlarımız modern hale getirilerek yeniden inşa edilmiştir. Cumhuriyet; sadece bir yönetim biçimi değil, kader birliğidir. Çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmamızın anahtarıdır. Halkımıza eşit vatandaşlık hakkı kazandıran, hukuk temeline dayanan bir değerler bütünüdür. Laik ve özgürlükçü bir tercihtir. Cumhuriyet özgürlüktür. Halkın iradesine saygı göstermektir. Bilimdir. Akıldır. Fendir. Geleceğin güvence altına alınmasıdır. Uygarlık kültürünü topluma yaymaktır. Uygarlaşmadır. Toplumun değer yargılarına saygı duymaktır. Cumhuriyet onun içindir ki düşüncede genç olmaktır.”

“YIKICI SONUÇLARI OLMAKTADIR”
“Son yıllarda Cumhuriyetin kazanımlarının ortadan kaldırılmasına yönelik adımlar atılması ve sonucunda 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi sebep-sonuç ilişkisi açısından çok önemlidir. Atatürk ilke ve devrimlerinden, Cumhuriyet felsefesinden uzaklaşmak, ülkemiz için yıkıcı sonuçlar doğurmaktadır. Ülkemizi yönetenlerce ne zaman başları sıkışsa yine Cumhuriyet, yine Atatürk ilke ve devrimleri can simidi olarak görülmüştür. Daha çok ders almalı, daha çok çalışmalıyız. Birlik ve beraberliğimizi bozacak adımlardan uzak durmalıyız. Eğitimi çağdaşlaştırmalı, tarımı geliştirmeli, üretimi arttırmalı, adaleti tesis etmeliyiz. Yine zorlu bir süreçten geçiyoruz. Ekonomimiz tehdit altında. İnsanlarımız açlık ve işsizlik tehdidi ile karşı karşıya. Cumhuriyet’in kurucu değerlerine sahip çıkmalı ve hep birlikte yeniden ülkemizi ayağa kaldırmalıyız.”

“İNANMAK ZORUNDAYIZ”
“Ulu Önderimiz Atatürk Gençliğe Hitabe’sini “Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!” ifadeleriyle tamamlamıştır. Yeniden ayağa kalkma, büyük devlet olma gücü damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. İnanmak zorundayız. Bu inancı başarıya ulaşana kadar büyük bir kararlılıkla taşıyan Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 95’inci yıldönümünü kutluyor, Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkma kararlılığını gösteren herkese saygılarımı sunuyorum.”

KUTLAMA PROGRAMI BELLİ OLDU
Öte yandan Biga’da gerçekleştirilecek Cumhuriyet Bayramı kutlamaları da belli oldu. 28 Ekim Pazar günü saat 13:00’de Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulacak. Aynı gün akşam ADD Biga Şubesi tarafından Cumhuriyet Balosu gerçekleştirilecek. 29 Ekim Pazartesi günü ise saat 09:45’te Biga Kaymakamı Mustafa Can ve Biga Belediye Başkanı İsmail Işık tebrikleri kabül edecek. Saat 10:00’da Biga İlyas Bayram Stadyumu’nda resmi tören gerçekleşecek. Saat 11:30’da ise resim sergisinin açılışı yapılacak. Akşam saat 20:00’de Biga Belediyesi’nin öncülüğünde Fener Alayı Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleşecek. Yürüyüş Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu önünden başlayacak.
[09:55, 25.10.2018] ahmet tunç: Başlık atmadım. Size bıraktım.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz