reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | BAŞKAN ERDOĞAN’DAN KIRMIZI DİPLİ MUMLA DAVET |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 26 Ağustos 2019 - 10:20:26
BAŞKAN ERDOĞAN’DAN KIRMIZI DİPLİ MUMLA DAVET

reklam

reklam
BAŞKAN ERDOĞAN’DAN KIRMIZI DİPLİ MUMLA DAVET

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 18 Eylül’de gerçekleşecek olan Biga Kurtuluş Günü Güreşleri’ne kırmızı dipli mumla davette bulunuyor.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan himayelerinde gerçekleşecek olan ‘Biga Kurtuluş Günü Güreşleri’ için geri sayım başlarken, muhteşem organizasyona davetler sürüyor.

Geyik Belediyesi tarafından yapılan 5. Geyikli Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne katılan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Geyikli Güreşleri Ağası Volkan Temiz başta olmak üzere bölgede yapılan güreşlerde Ağa olan birçok ismi kırmızı dipli mumla 18 Eylül 2019’da yapılacak olan Biga Kurtuluş Günü Güreşleri’ne davet etti.
Geyikli Belediyesi’nin davetine icabet ettiklerini belirten Başkan Erdoğan, “Asırlardır süregelen geleneğimiz ve ata sporumuz yağlı pehlivan güreşlerine Biga olarak biz de ev sahipliği yapacağız. Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz güreş organizasyonumuz bölgenin en iddialı güreşlerinden biri olacak ve ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak. Geyikli’deki güreşe kırmızı dipli mumlarımız ve davetiyelerimizle geldik. Davet ettiğimiz misafirlerimizi Biga’daki muhteşem organizasyonumuzda görmekten hemşehrilerim adına onur duyacağım” dedi.
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a, Biga Kurtuluş Günü Güreşleri Ağası Hasan Karabiber Belediye Meclis Üyesi Mümin Kahraman eşlik etti.
Bir Kırkpınar geleneği olan kırmızı dipli mum ısrarla davet anlamına geliyor.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz