reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | BAŞKAN ERDOĞAN, BİGA BELEDİYESİ’NİN RESMİ BORCUNU AÇIKLADI |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 28 Mayıs 2019 - 07:13:38
BAŞKAN ERDOĞAN, BİGA BELEDİYESİ’NİN RESMİ BORCUNU AÇIKLADI

reklam

reklam
BAŞKAN ERDOĞAN, BİGA BELEDİYESİ’NİN RESMİ BORCUNU AÇIKLADI

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Belediyesi’nde düzenlediği basın toplantısında, belediyenin geçmiş dönemden kalan resmi borcunun kur farkıyla birlikte 123 milyon TL olduğunu açıkladı.

Biga Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen basın açıklamasına Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, MHP İlçe Başkanı Sadettin Sert, meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Belediyesi ve belediyeye ait olan Kent Hizmetleri A.Ş.’nin devralındıktan sonraki mali durumuyla ilgili basın toplantısında, belediyenin kur farkıyla birlikte 123 milyon TL borcununun olduğunu duyurdu. Başkan Erdoğan, “31 Mart 2019 tarihi itibariyle Biga Belediyesi’nin borcu 99 milyon 534 bin 831 lira 66 kuruştur. Biga Kent Hizmetleri A.Ş’nin ise mevcut borç durumu 12 milyon 196 bin 750 lira 34 kuruştur. Belediyemizin kur farkıyla birlikte şu andaki toplam güncel borç durumu 123 milyon liradır. Bu rakamı Bigalı hemşehrilerimize duyuruyorum. Ayrıca belediye şirketimizi bağımsız denetçiler tarafından inceleteceğiz ve ortaya çıkan resmi bilgileri halkımızla yeniden paylaşacağız” diye konuştu.

“ŞEFFAF OLACAĞIZ, BİLİNMEYEN HİÇBİR TARAF OLMAYACAK”

Toplantının başlangıcında şeffaf yönetim anlayışına vurgu yapan Başkan Erdoğan, “Biz seçimlerden önce de hep şeffaflığın önde olması ve belediyelerin şeffaf yönetilmesi gerektiğini söyledik. Milletimizin bize emanet olarak vermiş olduğu Biga Belediyesi’nin gelecek emanetini ne durumda devraldığımızı paylaşmak istedik. Bu sadece seçimden sonra yapılan bir toplantı olmayacağı gibi bu toplantıları her yıl düzenleyerek belediyemizin mali tablosunu kamuoyuna duyuracağız. Biga Belediyemizin ve şirketimizin bilinmeyen hiçbir tarafı olmayacak” dedi.

İşte Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın, belediye borçlarına ilişkin yaptığı açıklama ve basın mensuplarının sorularıyla oluşan güncel konulara ilişkin verdiği cevapların satırbaşları;

“BİGA BELEDİYESİ’NİN RESMİ GÜNCEL BORCU 123 MİLYON LİRADIR”

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz