BİGA TRİBÜN BAŞKAN BORAZAN VE ALTINKAYA;ORTAK AÇIKLAMALARDA BULUNDU |
Çanakkale; Yaşayan bir ruhtur”

Çanakkale; Yaşayan bir ruhtur”

Kaymakam Dolu, şehit aileleri ile gazilerle iftarda buluştu

Kaymakam Dolu, şehit aileleri ile gazilerle iftarda buluştu

Aziz Gündoğdu Emekli Oldu

Aziz Gündoğdu Emekli Oldu

CEYLAN GÜVEN TAZELEDİ

CEYLAN GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN BORAZAN DUYURDU,O İŞLEM ARTIK BİGA’DA YAPILABİLECEK

BAŞKAN BORAZAN DUYURDU,O İŞLEM ARTIK BİGA’DA YAPILABİLECEK

reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
BAŞKAN BORAZAN VE ALTINKAYA;ORTAK AÇIKLAMALARDA BULUNDU

AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat BORAZAN ve Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya ortak basın açıklaması düzenleyerek yaşanan büyük deprem sonrasında gündemi değerlendirdiler.
AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat BORAZAN burada yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi.

AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat BORAZAN burada yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi:
“TÜM BİGA HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Deprem bölgesinde yaşadığımız acıyı buradan da olmak üzere her birimiz derinden hissettik. Vefat edenlere Allah’tan rahmet geride kalanlara sabırlar diliyorum.

Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Ülkemizin gündemi şuan tabi ki deprem.11 ilimizi kapsayan büyük ölçekli bir durum ile karşı karşıyayız. İlk günden bu yana Kaymakamlığımız, Belediyemiz, Siyasi Partiler yani Biga’nın tümü herkes bu kampanyaya çok büyük bir destek verdiler.

Ben Biga halkına ve Türk halkına teşekkürlerimi sunuyorum. Alınan kararlarla birlikte o kadar güzel bir kenetlenme yaşadık ki ilçemizden tam 22 adet tır yola çıktı. Ben bu kampanya da emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kampanya sürecini burada yaşadık sonrasında da Biga Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanımız Ahmet Elbi ve Milliyetçi Hareket Parti İlçe Başkanımız Salih Altınkaya ile deprem bölgesine gittik.

İnsan anlatırken dahi zorlanıyor. O bölgede yaşananları görünce çok etkilendik. Deprem bölgesinde ziyaretleri gerçekleştirdik. Vatandaşlarımız ile uzun uzun sohbet ettik, yanlarında olduk. Biga Belediyesi’nin orda olduğunu görmek, Adıyaman’a geçtiğimizde Gümüşçay Belediye Başkanımızı ekibiyle orada görmek Bigalı hemşehrilerimizin orada çalışmalar yaptığını görmek bizleri mutlu etti.

Acımızı bir nebzede olsa hafifletti. Bölgede Biga’ya farklı bakmaya başlamışlar. Orada oturup sohbet ederken vatandaşlardan İyi ki Biga Var , İyi ki Varsınız sözünü çok duyduk. Yemek çadırlarına giriyoruz; Biga’mızın firmalarının göndermiş olduğu malzemeler orada.

Yani bunları görünce biraz olsun rahatladık. Biga’dan bir hafta on gün süreyle yardım kampanyasında verilen uğraş gerçekten amacına ulaşmış. Biga’mızdan uzanan yardım eli tam anlamıyla yerine ulaşmış. Belediye Başkanlarıyla görüşmeler gerçekleştirdik. Yakınlarından Biga’ya gelenler olmuş, Biga ile ilgili illa anıları oluşmuş. Biga halkına teşekkürlerini ilettiler. O bölgede gördüklerimizden sonra durumu çok daha iyi anlıyoruz.

Biga’daki kampanya sonucunda emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Salih ALTINKAYA yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi:
“BU İŞİ SİYASALLAŞTIRMANIN BİR ANLAMI YOK”

Deprem bölgesine gittiğimizde gördük etkilenen çevre iller ile birlikte büyük bir alan. Ulaşım yaklaştıkça zorlaşıyor trafik ve depremin etkisiyle yollarda yarılmalar oluşmuş. Bu sebeple etraftan yardım ulaşması da zorlaştı. Bazıları bu durumu provoke etti bu durumu.

Devlet burada yok şu yardım kuruluşu var diyerek yardımı olan herkesten Allah razı olsun. Başkanım da az önce teşekkür etti bende hem Biga halkına hem de orada bulunan tüm gönüllülere, yardım derneklerine teşekkür ederim. Devletimiz ilk günden bu yana orada. Asker, polis, doktor, sağlıkçı yani herkes orada. Hiçbir siyasi partiyi burada eleştirmek istemiyorum.

Ama partiler dahil oradaydı. Bu işi siyasallaştırmanın bir anlamı yok. Çok fazla provoke edildi bu olay, provoke edenleri de buradan kınıyorum. Biga halkımızın da burada duyarlı olması Kaymakamlığın, Belediyemizin, Siyasiler hepimiz Atatürk Kültür Merkezindeydik. Tüm Biga seferber oldu. Herkese tekrardan teşekkür ederim. Bu iş ile ilgili olarak dertlenmek hepimizin boynunun borcu. Allah inşallah tekrarını yaşatmasın.

Genel Başkanımız depremin ilk saatlerinde itibaren çok hızlı bir organizeyle 5 bin ülkücü kardeşimizi bölgede görevlendirdi. Orada çorba dağıtımı yaparken çok uç sol örgütün üyeleriyle birlikte çorba dağıtımı yaparken çok uç sol örgütün üyeleriyle birlikte çorba dağıtımını ülkücü kardeşlerimiz yapıyor. Herkes şaşırdı tabi bu nasıl oldu diye, yıllarca kavga yapıldı.

Oradaki arkadaşlarımızın cevabı da şu; bu iş bitsin biz yine kavgamızı yaparız. Bu zamanda siyasette olmaz, muhalefette olmaz, deprem hepimizi üzdü, acı hepimizin acısı, bir çok şeye şahit oldum ama güzel olan tarafı şu kimse aç değil. Belki ilk gün yardım gecikmiş olabilir bazı ilçe ve köylere ama biz 14-15 saatte ulaşabildik buradan giderken iş makinesi ise ilk il olan Osmaniye’ye tam 24 saatte ulaşabiliyor. Mesafeden dolayı belki bazı ilçe ve köylere ilk gün aksaklık olmuş olabilir ama herkes orada şuan seferber, kimse aç değil, sabahları bir noktada çorba başka bir noktada simit çıkıyor. Çadır sorunu şuan kalmadı gibi bir şey.

Biga’da ki okullar bölgesi hakkında yaptığı açıklama ile sözlerine son veren AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan şunları söyledi:
“Bildiğimiz gibi hep birlikte Biga’da okullar bölgesi ile uzun bir süre dertlendik. Ne kadar doğru, ne kadar güzel bir iş yapmışız şimdi tekrardan görüyorum. Şuan da hepimizin gönlü çok rahat. Gecikti belki farkındayız ama ben hep şunu söyledim; bir öğrencinin dahi burnu kanarsa hepimiz kahroluruz. Gördük ki ilk deprem 04.17 de sabaha karşı oldu ama ikinci deprem tam öğle vaktinde oldu. Çocuklarımızın okulda olacağı bir saatte gerçekleşti. Bizde bunu yaşayabiliriz. O yüzden sabırlarından dolayı ailelerimize tekrar teşekkür ediyorum. Ne kadar doğru bir iş olduğu ortaya çıkıyor diye düşünüyorum”dedi.

Toplantı soru – cevap şeklinde sona erdi.

  • Etiketler
  • Yorumla

Chat on WhatsApp
reklam
reklam
reklam
reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz