SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Balonlar Ahmet Alp için uçtu

Gönüllülerin 14 ay süren mücadelesi, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’ın ve diğer kurum ve kuruluşların da destekleriyle tamamlanmış, SMA hastası Ahmet Alp’in tedavisi ve masrafları için gerekli para toplanmıştı. Kampanyanın tamamlanması Biga’da ve Çanakkale’de büyük bir sevinç yarattı. Kampanyası tamamlanan SMA hastası bebekler için geleneksel hale gelen balon uçurma etkinliği bugün gönüllülerin katılımıyla Biga Belediye Meydanı’ndan gerçekleştirildi.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve Biga Kaymakamı Erdinç Dolu birer konuşma yaptılar. Ardından çok heyecanlı olduğu gözlenen Ahmet Alp’in babası Recep Güven de kalabalığa ve gönüllülere teşekkür etti.

En büyük zenginliğin sağlık olduğunu vurgulayan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan; “Bugün burada çok anlamlı ve mutlu bir birliktelikle beraber hep bir aradayız. İnşallah Ahmet Alp yavrumuzun tedavisini olması için önümüzdeki günlerde tedavi olacağı hastaneye yollayacağız. Ben hakikaten bu süreçte gönüllülük esasına dayalı, yavrumuzun kampanyasına destek olan tüm gönüllülerimizi, hayırseverlerimizi canı gönülden kutluyorum. En büyük zenginlik sağlık. Sağlık olmadığı zaman hiçbir şeyin önemli olmadığını hepimiz biliyoruz. Hele hele sağlıkla alakalı sıkıntısı olan bir yavrumuz olduğu zaman, hepimizi derinden etkiliyor. İnşallah verilen bu mücadelenin, emeklerin sonucunda da Ahmet Alp yavrumuz sağlığına kavuşur, onu hep birlikte daha büyük bir coşkuyla yine burada hepimiz karşılarız diye ümit ediyorum. Bu süreçte katkısı olan herkese tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Ahmet Alp’in ablasının da katılımıyla balonlar gökyüzüne salındı. SMA hastası Ahmet Alp önümüzdeki günlerde resmi işlemlerinin tamamlanmasının ardından tedavi olmak için Dubai’ye uçacak. Dubai’de ilacını aldıktan sonra 3,5 ay gözetim altında kalacak. Tedavisinin sonunda ise yeniden büyük bir coşkuyla karşılanmak üzere Biga’ya döneceği gün beklenecek.

Etkinliğe Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Keskiner, Biga Belediye Başkan Yardımcısı Sıtkı Keçeci, Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur, MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, Ak Parti Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesrin Sirkeci, CHP Biga Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, İyi Parti Biga Kadın Kolları Başkanı Gülay Özer, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve 14 aydır aralıksız mücadele eden Ahmet Alp gönüllüleri katıldılar.

 

 

SON EKLENENLER
Scroll to Top