SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

BALIKLIÇEŞME VE ÇINARDERE KÖYÜNDE UYUŞTURUCU OPARESYONU

Çanakkale İl jandarma komutanlığı kom şube ekipleri ve Biga İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda K.Y,  H.T.C ve M.G isimli şahısların Biga ilçesi Çınardere köyünde  bir tavukhanede, Biga İlçe merkezi ve Balıklıçeşme de olmak üzere üç farklı yerde uyuşturucu imalatı ve Ticareti  yaptıkları tespit edilerek operasyon düzenlenmiştir.

Operasyon sonucunda tavukhanede ve evlerde uyuşturucu imal etmek için iklimdirme sistemli laboratuvarlar kurulduğu, doğal ortam taklit edilerek skunk maddesi yetiştirildiği, özel Led lambalar aydınlatma olarak kullanarak güneş etkisi oluşturulduğu, kurulan sistemde özel elektrik sistem ile belirli saatlerde otomatik olarak elektrik kesilerek karanlık ortam oluşturulduğu, vantilatörlerle havalandırıldığı tespit edilmiştir.

Ayrıca özel düzeneklerle yetiştirilen skunk maddesinin hassas terazilerde tartılarak vakumlama makinesiyle paketlendiği ve satışa hazır hale getirildiği tespit edilmiştir.3 ayrı imalathanede üretilen skunk maddesinin yüklü miktarlarda satışının yapıldığı öğrenilmiştir. Şüpheli şahısların evlerinde ve Tavukhanede Jandarma tarafından yapılan aramalarda yaklaşık 800 kök skunk bitkisi, 15 kg skunk maddesi, bir adet tabanca ve tabancaya ait çok sayıda mermi , 3 adet uyuşturucu imalathanesi, 1 adet elektronik para sayma makinası, 8000 dolar nakit para, 3 adet hassas tartı, vakumlama makinesi, 120 adet aydınlatma ve iklimlendirme Led lambası, 5  adet havalandırma fan sistemi, 3 adet jeneratör yaklaşık 200 adet elektrik priz sistemi ve birçok meteryale el konulmuş şüpheli şahıslar  K. Y,  H. T. C.,   M. G  gözaltına alınmışlardır.Şahısların sahte kimlik kullandıkları ve değişik bir çok suçtan aradıkları öğrenilmiştir. Şahıslar Biga Jandarmasın daki işlemlerin ardından adliye sevk tutuklanmak üzere Adliyeye sevk edildiler.

SON EKLENENLER
Scroll to Top