SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Bakan Pakdemirli’den Biga Belediyesi’ne Ziyaret

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Biga temasları kapsamında Biga Belediyesi’ni ziyaret etti. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Bakan Pakdemirli’ye çalışmalar hakkında bilgi vererek talepleri iletti.

Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Biga Fuarı’nın açılış töreni, sektör toplantısı ve çeltik hasadı programına katılmak üzere Biga’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile beraberindeki heyet Biga Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve meclis üyelerinin karşıladığı Bakan Pakdemirli, Belediye başkanlığı makamında Biga’ya dair görüşme gerçekleştirdi. Ziyarete, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, Genel Müdürler, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Biga Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci, il ve ilçe Müdürleri ve oda başkanları eşlik etti.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, şehirde yapılan ve yapımı devam eden projelerle ilgili bilgi vererek, “Sayın Bakanımızı yerel seçimler öncesi Biga’mızda ağırlamış ve çok verimli bir tarım programı gerçekleştirmiştik. Biga’yı yeniden ziyaret edeceğini, Biga’nın her zaman yanında olacaklarını söyleyen değerli Bakanımızı şehrimizde görmekten, ağırlamaktan büyük onur duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Tüm hemşehrilerimiz adına kendilerine hoş geldiniz diyorum. Biga’mızın her geçen gün geliştiğine ve değiştiğine hepimiz şahit oluyoruz. İlçemiz tarımı, hayvancılığı, sanayisi, ticareti ve esnaflarıyla büyük bir potansiyeli barındırıyor. Bakanımıza, destekleriyle Belediyemize kazandırdığımız içerisine Et Entegre Tesisi, Tır ve Kamyon Garajı, Nakliyeciler Sitesi, Hayvan Pazarı projelerini yapacağımız Göktepe Köyü’ndeki 150 dönümlük alan ve birçok katkıları için teşekkür ederiz. Hedeflediğimiz jeotermal seracılık için de projemizi bakanlığımıza sunacağız” dedi.

Biga’nın ürün çeşitliliğiyle tarım, eti ve sütüyle hayvancılık alanında özel bir ilçe olduğunu söyleyen Bakan Pakdemirli, her zaman üreticinin ve Biga’nın yanında olduklarını ifade ederek misafirperverliği ve çalışmaları için Başkan Erdoğan’a teşekkür etti.

SON EKLENENLER
Scroll to Top