reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | AK PARTİDEN CHP’YE SERT TEPKİ |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 20 Haziran 2019 - 07:39:02
AK PARTİDEN CHP’YE SERT TEPKİ

reklam

reklam
AK PARTİDEN CHP’YE SERT TEPKİ

Bu gün ve geçen hafta chp ilçe başkanı ve 31 Mart seçimlerinde sonra artık belediye başkanı olmayan İsmail Işık tarafından yapılan söz ona basın açıklamalarından sonra sizleri bilgilendirmek için toplanmış bulunuyoruz.

Her iki açıklamada da  sahsımın belediye binasında çıkmadığımı ve belediye başkanının ofisini kendi ofisim gibi kullandığımı iddaa ettiler. bu söylem tamamen yalandır.Biga belediyesi tüm bigalıların ortak paydası tabi ki geçen dönem bunun kendi malı gibi sahiplenenler ve vatandaşımızın  emanet bilincinin ne olduğunu bilmeyenler bunu anlayamazlar.Belediye Chp ilçe başkanında diğer partilerin ilçe başkanlarında de istediklerini zaman gidebilirler.

Ancak sayın Chp ilçe başkanına tavsiyem beni takip edeceğine şapkanını önüne koyarak 31 martta neden sandığı gömüldüğünün muakame etmesidir.

Bu gün yapılan açıklamada Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan’ın herkese iş sözü verdiğini söylediler Başkanımız kimseye iş sözü vermedi biz onlar gibi vatandaşımızı kandırarak siyaset yapmıyoruz.

Belediye şirketinde çalışan bazı personeller sözde mobing uygulandığı ile ilgili açıklamada baştan aşağı yalandır.Başkanımız belediyeyi devir aldığından bu yana hiç kimseye mobing uygulaması yapılmamıştır. Ancak süre gelen süreçte önceki dönemi yanlış uygulamaları sebebiyle belediyeyi ihtiyacı olan bölümlere bazı personellerin yer değişikliği yapılmıştır.

Bizler hakkın hukukun ne olduğunu çok iyi bilen insanlarınız eğer bu kadar kişiler bu kadar hassas olsalardı CHPli Bayramiç Belediyesinin seçimden hemen sonra 55 kişinin işine son vermesine sesiz kalırlar mıydı? Ayrıca tarih de hiçbir belediye mübarek arefe günü işçi çıkarmamıştır. Taki Chp li ismail ışık dönemi hariç.

Önceki İsmail Işık döneminde personele karşı yapılan zulmü biz çok iyi biliyoruz.Bizim eski gençlik kolları başkanımız olan ve belediyede numartaj işleminde çalışan  Tuncay Gergin kardeşimiz seçimin hemen bu işinden alınarak boya yapmaya gönderilmiş ve hatta hepimizin bildiği üzere 1 mayıs günü tatil olmasına trafo boyamaya gönderilmiş ve o gün geçirdiği iş kazası sebebiyle halan yatağa bağlı geçirmektedir.

Erdoğan Başer, bildiğiniz üzere kent konseyi genel sekreteri olarak çalışken çöp toplamaya gönderilmiş ve daha sonra işi bırakmak zorunda kalmıştır. ve bunun gibi bı sürü örnek  malesef Chp döneminde yaşanmıştır.İşçiye zulüm etmek mobing yapmak Chp  davranışıdır.

Seçim akabinde belediyeden 5 kişi istifa etmiş Bülent başkanımız belediyeyi devir almadan önce olan bu istifaları dışında bu güne kadar sadece 1 kişi istifa etmiştir. O da son dönemin gölge başkanı olan ve herkesin bildiği kişidir.

Kent konseyi müdürü ve ismail ışık ın sekreteri 1 nisan itibaren işten çıkarılmış ve kendilerine toplamda 60 bin lirayı buna tazminat ödenmiştir.bu tanzinat ödenmemesi gerekirken ismail ışık tarafında niye belediyeye zarara uğratılarak ödenmiştir.

Yine açıklamalarda süreli Bigalı esnafa olan borcun ödenmediği söylemektedir. bu da tamamen yalandır Ancak İsmail Işık döneminde yaptırılmış olan ve hala ödenmemiş olan geçen yılın haziranı ayına ait borçlar dahi vardır.Enteresandır 31 mart 2019 a kadar aradan 9 ay geçmesine  rağmen yetkili olduğu sürede bunu ödemeyen İsmail Işık bu gün çıkıp söz söyleyecek son kişidir. Aynı şekilde belediyenin kayıp olan ve memurlar tarafında tespiti yapılan 600 bin lira dolayındaki parasıyla ilgili hiç bir işlem yapmayan kişi dönemin belediye başkanı şimdi bizlere hak hukuk savunuculuğu yapması abestir.

Chp li belediye döneminde belediyenin ve kent hizmetleri şirketinin işlerininP büyük bir kısmı Biga da tek bir firmaya yaptırmıştır.Bu firma ahşap işinden tutunda reklam sıva boya badana kapı çerçeve çelik çatı mobilya seramik döşemesi elektrik işleri askerlere verilen asker yardımı paketleri yeni doğan bebeklere alınan yardım paketleri gibi bir çok işi sanki Biga da başka esnaf yokmuş gibi bu firma yapmıştır ve seçime 1 hafta kala bu firmaya 1 yıllık seri çekler verilmiş ve halen bu firmanın Biga Belediyesinde sözde alacağı bulunmaktadır.Örnek verecek olursak emek kafe adı altında yapılan belediye iş merkezin üzerindeki tadilat tek fatura da ve sözleşme iş tanımı olmadan 710 bin liraya başka herhangi bir yere teklif alınmadan ihlale açılmadan yaptırılmıştır ve aynı firma akrabalarının babasının üzerinden 13 adet daha ayrı şirketlerle de belediyeden farklı işler yapmıştır.Bununla ilgili maliye gerekli incelemeler yaptırıldıktan sonra kamuoyuna gerekli bilgi verilecektir.

Bigalı firmaların yaptıkları işlerinin faturalarının ödenmediği ise düpedüz bir yalandır.

Fakat kendi dönemlerinde yaptırdıkları birçok işin neden faturasını kestirilmediğini buradan bütün kamuoyuna açıklasınlar. Reklam firması asansör firması sanayide ki birçok işetme daha birçok firma bunların hepsini açıklayabiliriz.

Bu gün basın toplantısında sorulan 2 adet zabıta personeli yine Chp döneminde itfaiye eri olarak görevlendirilmesi o dönem bizim tarafımızda da sorumasına rağmen cevaplanmamış ve bu kişiler belediye başkanımız Bülent Erdoğan tarafında tekrar görevine iade edilmişlerdir.

Kanunlarda bahsedenler bu iki zabıtanın sosyal meydaya da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ ı beğendiler diye itfaiye olarak görevlendirilmişlerdir.Bu kişiler mahkemeye gitmişler davayı da kazanmışlar ancak yine kanun tanımayan Chp yönetimi bu mahkeme karanın uygulamamıştır.bu zabıta arkadaşları hala Biga Belediyesinde çalışmaktadır. Süreci onlara da sorabilirsiniz. hukuksuz bir şekilde yapılan minibüs satışları yer satışları halkımıza büyük sıkıntılar oluşturmuştur. Şükür ki artık o günler geride kaldı.

Geçen hafta yapılan açıklamada şehir parkını özelleştirildiği yalanında söylenmiştir. Şehir parkında açılan gönül kafe tamamen belediyeyinin şirketi olan kent hizmetleri tarafında işletilmektedir.

Seçim sürecinde belediye başkanımız Bülent Erdoğan halkımıza belediyeyi devir aldığımız gün belediyenin mali durumuyla alakalı vatandaşımızı düzenli olarak bilgilendireceğini ifade etmiştir ve sözünü tutarak hem basın toplantısıyla ardından da bi afişle bunu vatandaşımıza açıklamıştır.Şeffaf belediyecililik anlayışını bu dönemde belediyemizde olacaktır. Geçen hafta yapılan açıklamada borcun bu düzende olmadığı gibi saçma sapan söylemler yapılarak hiç belediye şirketinde bahsedilmeden sanki her şey gülü gülüstanlıkmış gibi açıklama yapılmış birde üstüne üstlük bu gün Mehmet Özkan dönemindeki borçla bu günkü 111 milyon kur farkıyla 123 milyon borcun 2014 yılında Mehmet Özkan dönemindeki borcun üç milyon beş yüz bin olan borçla aynı olduğunu söyleyen akla zina bi açıklamayla karşı karşıya kaldık 2014 yılında belediye bütçesi 45 milyon idi ve borç 3,5 milyon idi bu gün belediye bütçesi 120 milyon ve borcu 123 milyondur. Ayrıca hesap uzmanı edasıyla açıkladıkları bütçe gerçekleşme oranları da sadece gider bütçesi %99 dur. Gelir bütçesi ise %80lerdedir. Son üç yılda toplam 24 milyon 951 bin tl lik arsa ve bina satışına rağmen.

Belediye meclis toplantılarında her defa sorulduğunda belediyenin Sgk borcunun kendisi tarafından ödeneceğini söyleyene İsmail Işık ı bu borcu ödemeye davet ediyorum.

İsmail Işık döneminde yapılan işlerin üzerine göya kendi sloganlarımızı yazdığımız söylenir sahiplendiğimiz söyleniyor. Chp ve İsmail ışık belediyesi Biga ya hangi projeyi kazandırmıştır. Biga’da ki bir çok proje eser Ak parti dönemin de projelendirilmiş ihalesi yapılmış işlerdir.

Şimdi biz bunları bu açıklamalarının neden yapılığının neden hakkımızda yalan ve iftara varan söylemlerin söylediğini aslında çok iyi biliyoruz.Tamamen gündem değiştirmek için yapılan söylemdir.  İddialarının  biri de başkanımızın haksız yere hibe aldığı söylemidir.Enteresandır bu gün basın açıklaması esnasında  kameralar görülen CHP in il genel meclis üyesi aynı hibeyi kullanmıştır.Bankamatik memurluğunda bahsedenler kent hizmetleri şirketinde 7 aydır calışır görülen ama hiç işe gelmeye 2 kişide neden bahsetmemiştir.Chp in kadın kollarının başkanın kalafat köyündeki evine belediyenin şebekesinde bağlanan  kaçak sudan neden bahsetmemiştir.?

Değerli basın mensubları sizlere karşı söylenen besleme basın söylemini de esefle kınıyorum Sürekli basın özgürlüğünden bahsedenlerin böyle bir söylemde bulunması Chp  zihniyetinin bir tezahürüdür.

Son olarak Biga sporda yaşanan süreçten de biraz bahsetmek istiyorum. Mevcut Bigaspor başkanı Chp tarafından  meclis üyesi adayı olarak Biganın ortak değeri olan Bigaspor u siyasallaştırmıştır. Seçimi kaybedince daha kongrene 1 yıl varken olaganüstü kongrene gitme kararı almışlar.  Kendi iş  bilmezliklerinde de belediye Baskanımızı sorumlu tutmaya kalkmışlardır. Şükür ki artık bu kişi Bigaspor başkanı değildir.

Bir de belediye başkan yardımcılığı konusu var bizler Ak parti ve Milliyetçi hareket partisi olarak Cumhur ittifak ı olarak ekip çalışmasını ve istisareye önem veren anlayıştayız Son beş yılda belediyeyi batıranlar bu gün kalkıp başkan yardımcılığının maaşların hesaplaması komedidir. Aynı zamanda Türkiyede bir çok belediyede işlerin daha sağlıklı yürümesi acısından belediye başkan yardımcıyla kadrosu bulunmaktadır.

Değerli vatandaşlarımız beş yıldır yalan söyleyenler bu gün hala yalan söylemeye devam etmektedir. Bigada 2 belediyesini de kaybeden Chp kendi sorgulayacağına Millet takdir ile seçilen belediye başkanımıza yalan ve iftarlar atarak kendi acizliğini kapatmaya çalışmaktadır Milletimiz  Chp ye ve İsmail ışıka gereken en güzel cevabı daha önce söylediğimiz gibi sandıkta vermiştir. Yaşanacak şehir biga mutlu şehir biga söylemler halkın takdirine mashar olamamıştır. Hep diyoruz yalanlar üstüne siyaset yapanlar insanları bir defa kandırabilirler bu söylenin gerçekliği Biga tarihinde tek dönem belediye başkanı tarafında tasdiklenmiştir. Bigalılara yalan söylemekten artık vazgeçin.

Susmak bir erdemdir hata Anadoluda deniyordu ki  sus ki adam sansınlar derler yalan dolan siyaset Bigada bitmiştir .Bigamızdaki belediyeler  şehri eminlerin elindedir.halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz emanetlerini namusumuz biliyoruz .

Ahmet ŞAHİN

AK Parti İlçe Başkanı

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz