reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | 53 YILLIK KOCA ÇINAR SÜPER AMATÖR LİGTE |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SPOR
  • 28 Nisan 2019 - 17:16:01
53 YILLIK KOCA ÇINAR SÜPER AMATÖR LİGTE

reklam

reklam
53 YILLIK KOCA ÇINAR SÜPER AMATÖR LİGTE

Bölgesel Amatör Lig Baraj maçında Çanakkale Dardanelspor kendi sahasında, Çanakkale Süper Amatör Lig şampiyonu karşı karşıya gelirken 90 dakika sonunda iki takımda gol bulamayınca müsabakanın normal süresi 0-0i uzatma sürelerinde de gol olmayınca eşitlik bozulmadı ve seri penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışlarını 5-3 kazanan Bozcaadaspor 2013/2014 sezonunda düştüğü Bölgesel Amatör Lig’e tekrar yükselirken, geçmişinde Okan KOÇ, Selçuk İnan, Mehmet TOPAL gibi günümüzde hala Süper Ligde oynayan ve 1996-1997 yılında Süper Ligde yer alan Çanakkale Dardanelspor önümüzde ki sezon Çanakkale Süper Amatör Ligde yer alacak…

Bölgesel Amatör Lig 11.grup’ta statü gereği 2. Olan Çanakkale Dardanelspor ile, Çanakkale Süper Amatör lig şampiyonu Bozcaadaspor Çanakkale 18 mart stadında karşı karşıya geldi.

Ev sahibi konumundaki Dardanelspor sahaya Oğuzhan, Sinan. Emrah, Taner, Hüseyin, Umut, Furkan, Selim, İlhan, Abdul, Yusuf 11’ile çıkarken, konuk ekip Bozcaadaspor ise kalede Selim, Hüseyin, Enes, Okan, Ertan, Merthan, Feyyaz, Kadir, Yaya,  Mert ve Uğur 11’ile sahada yer aldı.

Müsabakanın ilk dakikalarında Dardanelspor tempolu ve hücum futbolu ile oynarken Bozcaadaspor daha kontrollü ve kontratak  bir futbolla oynadı. Müsabaka genelinde iki tarafta etkili oynarken konuk Bozcaaspor daha çok pozisyon kaçıran taraftı. 2.yarıya fırtına giren Bozcaadaspor olurken Çanakkale Dardanelspor oyuncuları hem teknik direktör Vehbi Cevher’e, hem cefakar taraftar grubu 17 gençliğe adeta saç baş yoldurttu. 90 dakika sonunda eşitlik bozulmayınca maç uzatmalara gitti.

Uzatma dakikaları başlamadan önce Çanakkale Dardanelspor  taraftarı oyuncularını RUHSUZ diye yuhalarken. Bozcaadaspor taraftarları ise takımlarını desteklemeye devam ettiler.

Uzatmalarda da eşitlik bozulmayınca penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışlarını kazanan Süper Amatör Lig Şampiyonu Bozcaadaspor olurken Dardanelspor ise seneye Süper Amatör Lig’de yer alacak.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz