reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | 5 ay önce açılan hastaneden skandal görüntüler |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 7 Aralık 2018 - 16:02:03
5 ay önce açılan hastaneden skandal görüntüler

reklam

reklam
5 ay önce açılan hastaneden skandal görüntüler

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga Devlet Hastanesi ile ilgili Biga halkından gelen şikayetler üzerine hastanede incelemelerde bulundu.Yaptıkları incelemelerin ardından CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan basın açıklaması yaptı.

Ceylan yaptığı açıklamada; “Biga Devlet Hastanesi ile ilgili Biga halkımızdan gelen şikayetler üzerine hastanemizi ziyaret ettik. Burada yanlış yapılan bir sistemden dolayı içerisi kesinlikle halk sağlığını ve çalışan sağlığını tehlike arz edecek boyuta gelmiş. Hastane şuanda burada çalışanların özverisi ile yürüyor. Hastane de çalışan arkadaşlar 36 saat nöbet tuttuklarını söylüyorlar. En hijyenik yer olan mutfağa bile kanalizasyonla beraber su basıyormuş. Arkadaşlarımız günde 3 kez dezenfekte ediyorlarmış. Bu gerçekten kabul edilebilir ve sürdürülebilir bir durum değil. 38 Milyon Liraya maal olan bir binanın bu şekilde çürüdüğünü görüyoruz. Biga halkı gerçekten bu konuda haklı. Burada hem halk sağlığı açısından hem de çalışanların sağlığı açısından çok ciddi bir tehlike oluşmuş durumda. Konuyla ilgili bakanlıkla ilgili yazışmalar devam ediyormuş.

Esas sorun o firmanın teslim etmemesi, Bakanlığın teslim almaması gibi aralarında bir durum varmış öğrendiğim kadarıyla. Biz bunun araştırmasını yapacağız. Ne olursa olsun burada şu anda ciddi bir sorun var. Biga’nın halk sağlığını ve çalışanların sağlığını tehlikeye atan bir durum söz konusu. Ciddi bir elektrik kaçağı var. Elektrik ile suyun bir arada olduğu yer çok risklidir. Buraya

biran önce önlem alınması gerekiyor. Birinin ölmesini veya yaralanmasını beklemeden, bu konuyla ilgili bir şeyler yapılması gerekiyor. Bu hastane şu anda yürüyor ise çalışanların gayreti ile yürüyor. Bu sürdürülebilir bir durum değil. Burasının yetkililer tarafından gerekli hale getirilmesi lazım. Bina göz göre göre şu anda çürüyor. Duvarlar paslanmaya başlamış, Rutubet içerisinde. Alçıpen duvarlar da yarım metreye yakın su var. Bunlar kesinlikle bakteri ve mikrop üretir. Hastanede bu kadar büyük bir sorun olduğunu beklemiyordum. Bir an önce önlem alınması gerekiyor.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz