reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | 49 söz verdik, daha fazlasını yaptık” |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 15 Şubat 2019 - 15:09:24
49 söz verdik, daha fazlasını yaptık”

reklam

reklam
49 söz verdik, daha fazlasını yaptık”

Biga Belediye Başkanı ve CHP’li Aday İsmail Işık, geçtiğimiz yıllarda yapımı tamamlanan Ortur Sosyal Tesisleri’nde bölge sakinleriyle bir araya geldi. Kalabalığın ilgi gösterdiği toplantıda istek ve önerileri de not alan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Biga Belediyesi’ni 3 kat büyüttük. Kullandığımız bütçenin yarısını elle tutulur, gözle görülür yatırımlara harcadık. Trafik ve otopark sorununun çözümü için çalışmalara başladık. Çalışmalarımızı tamamlamamız için bir dönem daha sizlerden destek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“SİZ İSTEDİNİZ, BİZ ÇÖZDÜK”

5 yıl önce Sevgi kazanacak. Biga kazanacak. diye yola çıktık. 5 yılın sonunda sevginin de Biga’nın da kazandığını sizlere mutlulukla söylemek istiyorum. Ortur Sitemizdeyiz.Ortur Sitesi Biga’nın yeni gelişen, güzide sitelerinden birisi. Biz de göreve geldiğimizde bu bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda bölge sakinlerimizle beraber işte aşağıdaki yürüyüş yolumuzu, buradaki kafeteryamızı sizin kullanımınıza sunduk. İnşallah bu kafemizi yaza doğru daha da büyüteceğiz.Yetmemeye başladı. Burada biz zaten yaptığımız bütün çalışmalarda, bütün uygulamalarda bölge halkının görüş ve önerilerini alarak projelerimizi oluşturduk. Bu projelerimizin sahiplenildiğini, kullanıldığını görmek bizleri çok mutlu ediyor. 5 yıl önce bu kafeterya binamız yoktu ve geldiğimizde yollarda konuşma yapmaya çalışmıştık. Ama bu yıl en azından bir adresimiz var ve geldik burada sizlerle buluştuk. 

Özellikle de Hanımlar istedi bu kafeteryayı. Ben buraya zaman zaman ziyarete geldim ve hanımlar da bize çok sahip çıktılar, kendi günlerine davet ettiler ve orda bize bölgeyle ilgili şikayetlerini bildirdiler. Biz de hızlı bir şekilde onlardan gelen talepleri değerlendirerek çalışmaları sonuçlandırdık. Onların bütün isteklerini yerine getirdik. Bundan sonra da öyle yapmaya devam edeceğiz. Ben Biga’yı birlikte yönetiyor olmaktan son derece mutluyum. Biz her şeyin farkında olamayabiliyoruz.Arkadaşlarımız olsun ben olayım gözden kaçan hususlar olabiliyor. Çevrede yaşayan insanlar bunları bize ilettiklerinde çok memnun oluyoruz. Memnun olmamızın sebebi; insanlar belediyesiyle barış. Belediyesini özümsedi ve çalışmaların aksamadan eksiksiz bir şekilde devamını istiyorlar ve bize ulaşıyorlar.

 

İLÇEMİZE ZİYARETÇİ SAYISI ARTTI”

5 yıldan bu yana Bizim İsmail olarak çıktığımız bu yolda gerçekten sizin İsmail olarak çalıştık ve Biga’yı olduğumuz noktadan çok daha ileri taşıdık. 40 milyon lira teslim aldığımız Biga Belediye bütçesi  2019 yılında tam 120 milyon lira oldu. Yani Biga Belediyesi’ni üç kat büyüttük. Biga’nın ertelenmiş,göz ardı edilmiş ihtiyaçları vardı. Bunları gerçekleştirmek için araç parkımızı yüzde 100 arttırdık. 42-43 tane aracımız vardı.şimdi tam 90 tane büyüklü küçüklü, iş makinesinden kamyonuna kadar araçlarımız var. 90 tane araçla Biga halkının sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Eleman sayımız da yaptığımız işler de arttı. Biga artık dışarıdaki insanların, çevredeki komşu ilçelerden özellikle hafta sonları gelip ziyaret ettikleri, vakit geçirdikleri bir yer haline geldi. 

Bigalılar da Biga’dan başka yerlere gidiyorlardı ve onlar da artık hafta sonlarını Biga’da geçirmeye başladılar. Atatürk Kültür Merkezi Güney Marmara’nın en büyük tesisidir. Şehir Parkı da aynı şekilde 24 bin metrekaredir. Güney Marmara’nın yine o özelliklerdeki en büyük parkıdır. Biz Atatürk Kültür Merkezi’ni tamamladığımızda, faaliyete açtığımızda 12 bin metrekare alanı nasıl doldururuz endişesi yaşadığımız günler oldu. Fakat şu an 12 bin metrekare yetmemeye başladı. Bodrum katını bile vatandaşımızın kullanımına açtıkYeni Sanat Merkezi ve kütüphane açtık.”

 

“TRAFİK VE OTOPARK SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”

Şehir Parkı 24 bin metrekare ve şu anda insanlar neden daha büyük yapmadınız diyorlar. Yapım aşamasında Burası çok büyük, nasıl olacak, merkeze uzak, kullanılacak mı? denildi. Samimi söyleyeyim bazen ben bile oturmaya yer bulamıyorum. Parkın dolu doluya kullanılıyor olmasını görmek ve vatandaşlar tarafından buraların benimseniyor olması motivasyonumuzu daha da arttırıyor. Biga’yı daha ileriye taşımak için çalışmalarımızı gece gündüz durmadan devam ettirmeye uğraşıyoruz. 

Biga ile ilgili bir gündem ortaya koymuştuk. Araçların değil yayaların şehri Biga sloganıyla 2014 seçimlerinde sizlerden oy istedik. Ve Çay çevresindeki otopark alanımızı yüzde 50 oranında arttırdık. Katlı otoparkımızı yaptık. Şehir içerisinde trafik yoğunluğu yaratan unsurları; galericileri, yemcileri şehir dışına taşımak için çalışıyoruz. Biga Terminali’nin arkasındaki Kamyon Garajı olan yeri Galericiler Sitesi haline getireceğiz. Trafik ve otopark sorunumuzu da önemli ölçüde çözmüş olacağız. Önümüzdeki dönemde yine otopark çalışmalarımız olacak. Trafik ve otopark sorunu ülkemizin sorunu. Birden çözmek mümkün değil. Ancak trafik ve otopark sorununu çözecek projeler geliştiriyoruz. Onları daha sonra anlatacağım. Bu akşam projelerimizi anlatmak için gelmedik. Sizleri dinlemek için buradayız.”

 

“YÖRESEL ÜRÜNLERİ SATACAĞIZ”

Biga Belediyesi bütçesinden başlayarak Biga’yı üç kat büyüttük. 2019 yılı itibariyle tam 344 milyon lirayı Biga için harcadık. Bu paranın 150 milyon lirasını gözle görülür, elle tutulur yatırımlar için kullandık. İddia ediyorum; bütçesinin yarısını gözle görülür, elle tutulur yatırımlara harcamış başka belediye yoktur. İşte Biga’nın gerçekten çok fazla ihtiyaçları var. 49 Proje açıklamıştım 2014 yılında. Bir tanesi hariç hepsini gerçekleştirdik. Hatta sözlerimizden fazlasını da yaptık. O bir tanesi de körünün üstüydü. Onu da şimdi Şirintepe’deki pancar depomuzun olduğu alana kuruyoruz.Orası Biga için çok ciddi anlamda getiri sağlayacak olan bir mola yeri ve yöresel ürünlerin satılacağı bir alışveriş merkezine dönüştüreceğiz.”

 

YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

Ben Biga’da bu çalışmaları yaparken puzzle gibi düşündüm. 5 yılda çok fazla çalışma yaptık. Ancak yarım kalan, devam etmesi gereken işlerimiz var. Biz o puzzle’ı tamamlamak için de önümüzdeki dönem sizlerden bir kez daha desteğinizi istiyoruz. 5 yıl daha bu kente hizmet etmek için sizlerin huzurundayız. Seçimler çok önemlidir. Bir gün gidip orada beş dakika içerisinde oy kullanmak değildir. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde Biga’nın nasıl ve kimler tarafından ve hangi anlayışla idare edileceğinin karar verme zamanıdır. Biz bu seçimleri çok önemsiyoruz. Az önce de çocuklar geldi, fotoğraf çektirdik, onlara da söyledim. Biz çocuklarımıza daha güzel bir Biga bırakabilmek için çalışıyoruz. Hiçbir zaman Biga’nın bize miras kaldığını düşünmedik. Biz Biga’yı çocuklarımızdan, gençlerimizden emanet aldık. Bunun için önümüzdeki 5 yıllık dönem oldukça önemli. Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan ziyade biz Biga olarak neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Biga’da ben birlik ve beraberlik içerisinde yaşama kültürünün yerleşmeye başladığını görüyorum ve bu duruma oldukça seviniyorum.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz