SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

2020 Yılının İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Biga Belediyesi’nin 2020 yılı Ocak ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Yeni yılın ilk Meclis toplantısında alınan kararların ilçemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Biga Belediye Meclisi Ocak 2020 ayı olağan Meclis toplantısı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında 7 Ocak 2020 Salı saat 16:00’da Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıda 15 gündem, 4 gündem dışı konunun gündeme alınmasıyla 19 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. Toplantıya, vatandaşlar, muhtarlar, STK temsilcileri ve basın mensupları katılırken, toplantı Biga Belediyesi’nin Facebook sosyal medya hesabından canlı olarak yayınlandı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın yeni yılı kutlayarak, “2020 yılının ilk Meclis toplantısında bir aradayız. 2020 yılının şehrimize, ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa sağlık, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini ve hayırlı olmasını diliyorum. 2020 yılında hep beraber Gönüllerin Şehri Biga’mızı her yönden daha ileri götürmenin hedefi ve heyecanı içinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, siz meclis üyelerimizin ve tüm vatandaşlarımızın yeni yılını en içten duygularla kutluyorum, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullanılmasının ardından Denetim Komisyonu seçimine geçildi.

DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ SEÇİLDİ

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın adaylarını belirlemesinin ardından gizli oy yöntemiyle Denetim Komisyonu üyeleri seçildi. Denetim Komisyonu, Saadetin Sert (AK Parti), Mümin Kahraman (AK Parti), Gökhan Demirkol (MHP), Tamer Ergün (İYİ Parti) ve Erhan Sürer (CHP) isimlerinden oluştu.

SPOR KULÜPLERİNE 200 BİN TL NAKDİ YARDIM

Biga Belediyesi tarafından, Biga’daki amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapılacak. Meclis’te oy birliğiyle kabul edilen teklif kapsamında Bigaspor Kulübü Başkanlığı’na 100 bin TL, Adaspor Kulübü Başkanlığı’na 50 bin TL, Çiçeklidede Spor Kulübü Başkanlığı’na 25 bin TL, KavaklıksporKulubü Başkanlığı’na ise 15 bin TL nakdi yardım verilecek. Ayrıca Meclis toplantısına gündem dışı olarak gelen ve oy birliğiyle gündeme alınan maddeye göre Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’ne de 10 bin TL nakdi yardım yapılması kararı alındı. CHP Meclis Üyesi ve Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Alper Şen, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a teşekkür ederek, “Özellikle, atletizm, basketbol ve bisiklet branşlarında faaliyet göstermeye çalışıyoruz. Türkiye şampiyonasında başarılarımızı görmüş olduk. Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Biga Belediye Meclisi Şubat 2020 Meclis toplantısı ise 4 Şubat 2020 Salı günü saat 16.00’da yapılacak.

SON EKLENENLER
Gümüşçay Belediyesi’nden Toplu Konut Müjdesi

Gümüşçay Belediyesi’nden Toplu Konut Müjdesi

08/12/2023 GÜNCEL

Gümüşçay Belediyesi, dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabilmesi için proje başlattı. Gümüşçay Belediyesi tarafından yapılan

Devamını Oku
Çetin, belediye meclis üyeliği için başvurdu

Çetin, belediye meclis üyeliği için başvurdu

08/12/2023 GÜNCEL

Geçmiş yıllarda Biga Belediyesi'nde temizlik işlerini yöneten Nihat Yaşar Çetin, Cumhuriyet Halk Partisi'ne Biga Belediye

Devamını Oku
Scroll to Top