SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

11. ŞUBESİ İLE KOBAK SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ BİGA’DA AÇILDI

Yeniçe’nin önde gelen firmalarından olan Kobak Süt ve Süt Ürünleri 11. Şubesini Biga’da açtı.

Biga Şubesi’nin açılışına AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkan Vekilli Bülent Turan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülüde İskenderoğlu, Biga Kaymakam’ı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,  Karabiga Belediye Başkan’ı Ahmet Elbi, Biga Ticaret Odası Başkan’ı Şadan Doğan, Biga esnaf Odası Başkan’ı İbrahim Mutur, AK Parti İlçe Başkan’ı Hasan sepici, ve çok sayıda misafir katıldı.

Kobak Süt ve Süt Ürünleri Müdürü Hüseyin Turna da; yaptığım açılış konuşmasın’da Biga Şirintepe’de 11 şubemizi, açmak bulunmaktayız. Aile Şirketi olarak 1987 Yılında Yenice ilçemizde kurulan Kuruluşumuzdan günümüze kadar yöremizdeki çiftçilerimizin alın terini Avrupa Birliği standartlarında son teknoloji ile donatılan fabrikalarımızda üreterek kıymetli müşterilerimizin sofralarına sunan;  büyük bir özveri ile yatırım, üretim ve istihdam noktasında Çanakkale’mizin büyüyen markası haline gelen Kobak Süt Ürünleri Aile Şirketi olarak büyümeye devam ediyoruz. Yeni mağazamızın açılışına teşriflerinizden dolayı AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkan Vekilli Bülent Turan’a Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcımız Jülide İskenderoğlu, Belediye Başkanlarına ve sivil toplum örgütlerine ve tüm misafirlere Kobak Süt Ürünleri Aile Şirketi olarak teşekkür ediyorum”dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yaptığı konuşma’da  “Öncelikle Yenicenin markası olan Kobak gıdayı 11. Şubelerini açmalarından olayı kendilerini kutluyorum. Yenice bu anlamda Çanakkale’nin parlayan yıldızlarından bir tanesi, Yaklaşık olarak günlük 250 ton süt üretimimiz var. Bununda büyük bir kısmını burada Kobak süt ve süt ürünleri katma değer oluşturarak peynire ve süt ürünlerine dönüştürülüyor. Buda ayrı bir değer hem istikdam açısından hem üretime katkı açısından hem ev ekonomisine katkı açısından bu tarz faaliyetleri önemsiyoruz. Kendilerini her zaman d Yapılan. estekliyoruz ve bunu ifade ediyorum. Tekrardan hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

duanın ardından yeni iş yerinin  açılışı gerçekleştirildi.

SON EKLENENLER
Scroll to Top